Blog

PUSMAK UTECH Europe 2024’te Yenilikleriyle Öne Çıkıyor

23-25 Nisan 2024 tarihlerinde, poliüretan endüstrisinin önde gelen isimleri Hollanda’nın Maastricht şehrindeki MECC Maastricht’te toplandı. 

devamı

Polyurea Havuz Kaplama

Kışın ve yağmurlu baharların hemen sonunda Güneş yüzünü gösterdiğinde, insanların sırtı biraz ısındığında akıllara ve hayallere ilk düşen serin suyu ile turkuaz renkli havuz olur.

devamı

Araç Kaplamasında Polyurea

Otomobil tutkunları, araba sevdalıları yaklaşın şöyle!  Size bir müjde vereceğiz, çok önemli bir bilgiyi sizlerle paylaşacağız. Bilenlere hatırlatacak, duymayanlara anlatacağız. Polyurea araç kaplama! 

devamı

Polyurea Temel ve Kolon Güçlendirme

Depreme karşı insan hayatını korumanın en önemli adımlarından biri de bilimsel gereklere uygun, sağlam temel ve kolonlara sahip binalar yapmaktır. Binalarda depreme karşı temel ve kolon güçlendirmede çok önemli bir malzemedir.

devamı

Poliüretan PU Sprey Köpük Makinesinin Ana Özellikleri

Pusmak Makina olarak poliüretan sprey köpük makinasının ana özelliklerinin net anlaşılıp zihinlerdeki soruların güven veren cevaplara kavuşmasını arzu ediyoruz. 

devamı

Poliüretan Makinası ile ilgili Merak Edilenler

Poliüretan makinalarla ilgili merak edilenler bu yazımızda.

devamı

Poliüretan Köpük Nedir

Poliüretan Köpük Yalıtım Nedir? Poliüretan Nedir? Poliüretan Kullanım Alanları Nerelerdir? Dansite Nedir? Metrekarede Poliüretan Köpük Sarfiyatı Ne Kadardır?

devamı

Polyurea Nedir

İhtiyaç duyduğunuz her yerde size çözüm üretecek, yüzünüzü güldürecek, başınızı önünüze eğdirmeyecek, sizi yolda bırakmayacak bir su yalıtım malzemesini anlatacağım. Poliürea veya polyurea.

devamı

Poliüretan 2028 Rapora Genel Bakış

Poliüretan ve polyurea köpük yalıtım işine yatırım yapma konusunda araştırma yapan, kafasında bazı soruları olan ve bu sorulara geleceği yönelik cevaplar arayan yatırımcılara Pusmak Makina olarak işlerini kolaylaştıracak bilgiler sunmaya devam ediyoruz.

devamı

Polyurea Bir Üründen Daha Fazlasıdır

Endüstriyel uygulamalar ve inşaat sektörü için yüksek talep olmaya devam eden ve etmeye de devam edecek görünen polyurea talebi her geçen gün artıyor. Bu endüstriler pazarı sürekli büyütüyor ve ileri taşıyor.

devamı

Açık hücreli ve kapalı hücreli poliüretan köpük

Birçok insan, çeşitli nedenlerle evlerini, işyerlerini, kullandıkları çeşitli nitelikteki yapılarda yalıtım yapmayı tercih eder. Yalıtım yapmanın en yaygın sebeplerinin başında ise, enerji maliyetini en aza indirmek, çevre koşullarını iyileştirmek ve gürültüyü azaltmak yer almaktadır.

devamı

Sprey Poliüretan Köpük ve Polyurea Eğitim Programında Neler Olmalı

Aldığınız bir işin, siparişin gerçekleştirilmesi konusunda ilk adımından son anına kadar yapılması gerekenleri satır satır hazırlayabilecek nitelikte proje yönetimi konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir. İşin hangi noktasında kimin nerede, ne zaman, hangi malzemeyi, nasıl, ne kadar ne yöntemle kullanacağını belirleyecek nitelikte proje yönetimi konusunda eğitimli olmanız gerekir.

devamı

Köpük Yalıtım İşine Nasıl Başlanır

Sprey poliüretan ve polyurea köpüğün çok geniş bir kullanım yelpazesi olduğu için çok popüler iki malzemeden bahsedeceğiz. Yeni bir iş başlangıcı oluşturmak için sprey poliüretan köpük ve polyurea, büyüyen çok geniş bir trendde çözüm sunması nedeniyle iş başlangıcı için iyi bir tercih olacaktır.

devamı

Pusmak Makina 6. Uluslarası Poliüretan Sanayi Fuarı PU-TECH EURASIA' a Katıldı.

Avrupa'nın en büyük poliüretan sanayi fuarı olan PU-TECH Avrasya Fuarı 28-30 Kasım 2019 arasında İFM'de düzenlendi.

devamı

Pusmak Makina Akit Tv' De Yayınlanan Yalıtım Haber Programında..

PUSMAK Makina Satış ve Pazarlama Müdürü Sayın Hasan BÜLBÜL, Akit Tv de yayınlanan, Murat Maral'ın hazırlayıp sunduğu Yalıtım Haber programının konuğuydu.

devamı

The Bıg 5 Construct Mısır

Pusmak Makina Mısır'ın en büyük uluslararası inşaat etkinliği olan The Big 5 Construct Egypt’ye katıldı.

devamı

Putech Eurasia & Eurasian Composites İstanbul

Pusmak Makina 9–11 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen Avrasya’nın en kapsamlı Poliüretan ve Kompozit Platformu olan Putech Eurasia & Eurasian Composites katıldı.

devamı

Sprey Köpük İzolasyonu Enerji Kaybını Nasıl Önler?

Binaların kışın daha verimli şekilde ısınması, yazın da sıcağı dışarıda tutarken içerideki serin havayı muhafaza etmesi için ne kadar enerjiye ihtiyaç duyduğunu etkileyen çeşitle faktörler vardır.

devamı

Karbon Ayak İzi Azaltarak Geleceği Yaşanabilir Kılmak

Karbon ayak izi, yapılan işlemler nedeniyle oluşan sera gazı emisyonlarının küresel ısınmada oluşturduğu etkinin kardondioksit esaslı hesaplanmasıdır.

devamı

Bio Bazlı Poliüretan ve Poliürea

Bio bazlı poliüretan ve poliürea ürünleri, çevre dostu malzemeler olarak öne çıkan yenilikçi ve sürdürülebilir polimerlerdir. 

devamı

Poliüretan ve Polyurea’nın Parlak Geleceğinin İşaretleri

Hem endüstriyel hem de tüketici sektöründe çeşitli alanlarda kullanılan poliüreatan ve polyurea, gelecekte büyük bir potansiyele sahiptir.

devamı
Telefon +90 352 311 50 01
Email [email protected]
Adres
Organize Sanayi Bölgesi 5. Caddesi No:11, 38170 Melikgazi/Kayseri
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1718665202,"action_source":"website","event_source_url":"https://www.pusmak.com/blog","user_data":{"client_ip_address":"172.70.135.205","client_user_agent":"CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)"}}],"test_event_code":"TEST39059"}