TR EN AR
+90 352 311 50 01 Whatsapp +90 532 383 88 49

Poliüretan Makinası

Manuel Poliüretan Köpük Makinesi KPX 10
KPX 10 Manuel Poliüretan Köpük Makinesi KPX 10
Poliüretan Köpük Makinası
KPX 20 Poliüretan Köpük Makinası
Polyurea Makinası
KPX 20+ Polyurea Makinası
Çift Hortumlu Poliüretan Köpük Makinası
KPX 40 Çift Hortumlu Poliüretan Köpük Makinası
Poliüretan Makinası
KPX 30 Poliüretan Makinası
Akıllı Poliüretan Köpük Makinası
Pu-Smart Akıllı Poliüretan Köpük Makinası
Hp4 Hidrolik Airless
Hp4 Hidrolik Airless

Poliüretan Makinaları

Poliüretan köpük makinaları olarak da adlandırılan Poliüretan sprey makinaları, sıvı halde bulunan iki bileşenli poliüretan hammaddesinin belirli bir ısı ve basınçla karıştırılarak püskürtülmesi işini yapmaktadır. Belirli ısı ve basınç altında karıştırılıp püskürtülen poliüretan uygulandığı zemine hızlıca yapışarak kabarır ve nihai köpük formuna ulaşır. Elde edilen poliüretan köpük ısı yalıtımında dünyada gelinen en üst noktadır denilebilir.


Poliüretan Sprey makinalarını aslında makine seti diye tanımlamak daha doğru olacaktır. Zira bu set yüksek basınçlı bir adet poliüretan köpük makinası, bir adet hava kaynağı kompresör, hammaddeyi varillerden aktarmak için kullanılan iki adet transfer pompası, ısıtılan hammaddenin sıcaklığının korunması için özel olarak tasarlanmış ısıtmalı hortum ve karışımın yapıldığı nokta olan sprey tabancasından oluşmaktadır.


Çalışma prensibi olarak poliüretan sprey makinaları setin bir parçası olarak işlev görür. İlk olarak hammaddeler 2 ayrı pompa vesilesiyle poliüretan sprey makinasına aktarılır, poliüretan sprey makinası ön ısıtıcıları ve hidrolik pompasıyla hammaddeleri gerekli ısı ve basınç açısından uygun kıvama gelmesini sağlar. Daha sonrasında gerekli ısıya ulaşmış olan sıvı poliüretan hammaddesi özel olarak tasarlanmış ısıtmalı hortumdan tabancaya kadar yüksek basınçlı şekilde ulaştırılır. Tüm bu süreçte poliüretanın iki bileşeni de birbirine karışmadan işlenmektedir. Sürecin son noktası olan poliüretan sprey tabancasında bu iki bileşen yüksek basınç altında karıştırılarak püskürtülür. Son olarak da transfer pompalarının çalışması ve püskürmenin kesildiği anda sprey tabancasının temizliği için gerekli güçte bir kompresörün setin bir parçası olduğunu da belirtmek gerekir.


Aşağıdaki şemada bir poliüretan sprey makina setinin genel görüntüsü görülmektedir.

Poliüretan Makinası Nasıl Çalışır

Bu noktada bir poliüretan sprey makinasının en belirgin özelliğinin hammaddeyi sabit bir ısı ve dengeli basınç altında işleme kabiliyeti olduğuna dikkat çekmek gerekir. Diğer bir ifadeyle kaliteli bir poliüretan köpük için makina her iki bileşeni de sabit ısıda ve dengeli basınçta işlemelidir. Poliüretan sprey makinaları yüksek ısı ve basınç altında çalıştığı için doğası gereği dayanıklı ve kaliteli hammadde ve işçilikle üretilmelidir. Bu şartları taşımayan makinalarla çalışıldığı takdirde ortaya çıkacak üründen yaşanacak kayıp elde edilecek kardan çok daha fazla zarar doğurabilir.

Polyurea Sprey Makinaları

Polyurea Sprey makinaları aslında makina seti diye tanımlamak daha doğru olacaktır. Zira bu set yüksek basınçlı bir adet polyurea sprey makinası, bir adet hava kaynağı kompresör, hammaddeyi varillerden aktarmak için kullanılan iki adet transfer pompası, ısıtılan hammaddenin sıcaklığının korunması için özel olarak tasarlanmış ısıtmalı hortum ve karışımın yapıldığı nokta olan sprey tabancasından oluşmaktadır.

Poliüre makinaları olarak da adlandırılan Polyurea sprey makinaları, sıvı halde bulunan iki bileşenli polyurea hammaddesinin belirli bir ısı ve basınçla karıştırılarak püskürtülmesi işini yapmaktadır. Belirli ısı ve basınç altında karıştırılıp püskürtülen polyurea uygulandığı zemine hızlıca yapışarak katılaşır. Elde edilen ürün su yalıtımında dünyada gelinen en üst noktadır denilebilir.

Çalışma prensibi olarak polyurea sprey makinaları setin bir parçası olarak işlev görür. İlk olarak hammaddeler 2 ayrı pompa vesilesiyle polyurea sprey makinasına aktarılır, polyurea sprey makinası ön ısıtıcıları ve hidrolik pompasıyla hammaddeleri gerekli ısı ve basınç açısından uygun kıvama gelmesini sağlar. Daha sonrasında gerekli ısıya ulaşmış olan sıvı poliüretan hammaddesi özel olarak tasarlanmış ısıtmalı hortumdan tabancaya kadar yüksek basınçlı şekilde ulaştırılır. Tüm bu süreçte poliüretanın iki bileşeni de birbirine karışmadan işlenmektedir. Sürecin son noktası olan polyurea sprey tabancasında bu iki bileşen yüksek basınç altında karıştırılarak püskürtülür. Son olarak da transfer pompalarının çalışması ve püskürmenin kesildiği anda sprey tabancasının temizliği için gerekli güçte bir kompresörün setin bir parçası olduğunu da belirtmek gerekir.

Aşağıdaki şemada bir polyurea sprey makina setinin genel görüntüsü görülmektedir.

Poliüretan Makinası Seti

Bu noktada bir polyurea sprey makinasının en belirgin özelliğinin hammaddeyi sabit bir ısı ve dengeli basınç altında işleme kabiliyeti olduğuna dikkat çekmek gerekir. Diğer bir ifadeyle kaliteli bir poliüretan köpük için makina her iki bileşeni de sabit ısıda ve dengeli basınçta işlemelidir. Polyurea sprey makinaları yüksek ısı ve basınç altında çalıştığı için doğası gereği dayanıklı ve kaliteli hammadde ve işçilikle üretilmelidir. Bu şartları taşımayan makinalarla çalışıldığı takdirde ortaya çıkacak üründen yaşanacak kayıp elde edilecek kardan çok daha fazla zarar doğurabilir.

Poliüretan Makinası Terimleri

Poliüretan Köpük Makinası Nedir?

Poliüretan sprey makinaları ve poliüretan enjeksiyon makinalarını ifade eden en genel tanımlamadır. Poliüretan püskürtme makinası veya poliüretan köpük makinası olarak da adlandırılır.

Poliüretan Makinası Nedir?

Poliüretan sprey makinaları ve poliüretan enjeksiyon makinalarını ifade eden en genel tanımlamadır.Poliüretan makina, poliuretan makinası,poliuretan makinası olarak da tanımlanır.


Poliüretan Sprey Makinası Nedir?

Poliüretan püskürtme makinasıdır. Poliüretan sprey köpük makinası, köpük izolasyon makinası olarak da adlandırılır.


Özetle söyleyecek olursak poliüretan makinaları poliüretan sprey makinaları ve poliüretan enjeksiyon makinaları olarak iki kategoride sınıflandırılabilir.

Poliüretan köpük püskürtme makinaları olarak da adlandırılan poliüretan sprey makinaları genellikle ısı ve su yalıtımı amacıyla poliüretan ve poliüre hammaddelerinin karıştırılarak zemine püskürtülmesi işini yaparlar. 

Poliüretan Enjeksiyon Makinaları

Poliüretan enjeksiyon makinaları ise kalıp içerisine ve açık alanlara dozajlamalı poliüretan uygulamalarında kullanılır. Poliüretan enjeksiyon makinaları mobilyadan otomotive, aakkabıdan inşaatakadar birçok farklı alandaki poliüretan uygulamalarında kullanılmaktadır. 

Poliüretan Makinası Fiyatları

Poliüretan makinasi fiyatları çok genş bir aralıkta olmakla birlikte makinaların performansı ve özellikleriyle doğru orantılı şekildedir. Ayrıntılı bilgi için lütfen bize buradan ulaşın.

https://www.pusmak.com/iletisim 

TR EN AR
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1638711585,"action_source":"website","event_source_url":"https://www.pusmak.com/poliuretan-makinasi","user_data":{"client_ip_address":"54.80.173.217","client_user_agent":"CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)"}}],"test_event_code":"TEST39059"}