Ekipmanlar

Poliüretan Sprey Tabancası
SP 2

Poliüretan Sprey Tabancası

Hava tahrikli çift bileşenli poliüretan ve polyurea spray tabancası

Poliüretan Köpük Tabancası
SP

Poliüretan Köpük Tabancası

Poliüretan ve Poliüre Tabancası

PH15 Isıtmalı Hortum

PH15 Isıtmalı Hortum

Poliüretan ve Poliüreya uygulamaları için özel olarak tasarlanmış üniversal ısıtmalı hartum

PH63 Isıtmalı Hortum

PH63 Isıtmalı Hortum

Isıtmalı Poliüretan Ve Poliüre Hortumu

TP Transfer Pompası

TP Transfer Pompası

 Profesyonellerin Seçimi. Pnömatik Poliüretan Ham Madde Transfer Pompası

PM1 Polyol Mikser

PM1 Polyol Mikser

Pnömatik Kimyasal Karıştırıcı

EPT Elkt. Poliüretan Testeresi

EPT Elkt. Poliüretan Testeresi

Elektrikli Poliüretan Testeresi

ETM Elektrikli Tıraş Makinesi

ETM Elektrikli Tıraş Makinesi

Elektrikli Poliüretan Tıraş Makinesi

PTM Pnömatik Tıraş Makinesi

PTM Pnömatik Tıraş Makinesi

Pnömatik Poliüretan Traş Makinesi

Uc Ekipman Yıkama Makinesi

Uc Ekipman Yıkama Makinesi

Ultasonik Tabanca ve Yedek Parça Yıkama Makinesi

Varil Nem Alıcısı

Varil Nem Alıcısı

İzosiyenat ve Poliol için geri dönüşüm hortumlarına bağlanan varil nem alıcı seti.

Poliüretan Sprey Tabancası

Sprey poliüretan köpük ve polyurea uygulamalarında makine setinin en önemli parçalarından birisi de Poliüretan Sprey Tabancasıdır. Transfer pompalarıyla makineye aktarılan iki bileşenli poliüretan hammaddeleri ( izosiyenat ve polyol) poliüretan sprey makinesinde işlendikten sonra ısıtmalı hortum yardımıyla tabancaya kadar ulaşır. Sprey tabancasına kadar birbirine karışmadan ulaşan hammadde tabancada bulunan özel olarak tasarlanmış karışım odacığında karıştırılarak püskürtülür. Diğer bir ifadeyle poliüretan sprey makine sisteminin içerisinde poliüretan sprey tabancası karışımın yapıldığı nokta olarak işlev görür.

Poliüretan ve polyurea/poliüre hammaddeleri çok hızlı etkileşime geçen hammaddelerdir. Sprey tabancasında bulunan küçük odacıklarda kalacak olan çok az miktarda da olsa hammadde parçacıkları saniyeler içerisinde etkileşime geçip katılaşır. Sprey tabancasında katılaşacak hammaddeler tıkanmalara ve doğal olarak aksamalara neden olabileceğinden tıkanmaları önlemek için poliüretan ve polyurea/poliüre sprey tabancaları kesintisiz bir hava beslemesine ihtiyaç duyar. Diğer bir ifadeyle tabancaya iki hammadde bileşenine ek olarak birde hava bağlantısı yapılır. Tabanca tetiğe basıldığında havayı kesip karışımı devreye alır, tetik bırakıldığında ise karışım odacığı ham maddelerin etkileşimine zaman bırakmadan hızlıca hava ile temizlenir.  

Yukarıda bahsedilen doğası gereği poliüretan sprey tabancaları her iş bitiminde temizliğe ihtiyaç duyar. Kuvvetli bir yapıştırıcı olan izosiyenat tarafında oluşan katılaşmaların kolaylıkla temizlenmesi için genellikle Dimetilformamid ya da DMF (CH3)2NC(O)H denilen kimyasallar kullanılır. Temizleme işini daha kolay yapmak için ayrıca Pusmak UC Ultrasonik yıkmama cihazından da destek alınabilir. Tabancanın temizliği makinenin performansı ve ortaya çıkacak ürünün kalitesini direkt olarak etkileyeceğinden poliüretan sprey köpük ve polyurea uygulamalarında hayati önem taşır.

Pusmak envanterinde SP ve SP2 olmak üzere iki çeşit poliüretan sprey tabancası bulunmaktadır. Her iki sprey tabancası da sektörün profesyonellerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanmıştır. SP2 Sprey Tabancası ayarlanabilir sprey özelliğiyle sektörde öne çıkmaktadır. Hem SP hem de SP2 model sprey tabancaları küresel markaların tamamının makineleriyle uyumlu şekilde çalışabilmektedir.

Poliüretan Isıtmalı Hortumu

Poliüretan ve polyurea hammaddelerinin en verimli şekilde reaksiyona girmesi için ısı hayati bir önem taşır. Normal şartlarda oda sıcaklığında karıştırıldığı halde de etkileşime geçen iki bileşenin     ( izosiyenat ve polyol) en verimli şekilde reaksiyonu en ideal ısı altında karıştırıldıklarında elde edilir. Sprey poliüretan köpük ve polyurea makine sistemlerine duyulan ihtiyaçlardan en temeli de ürünü istenilen ısıya getirerek karıştırmaktır. Makine ön ısıtıcılarında reçetedeki ısıya kadar ısıtılan hammaddelerin karışımın yapıldığı sprey tabancasına ulaşana kadar ısı kaybetmemesi için özel olarak tasarlanmış ısıtmalı ve yalıtımlı hortumlara ihtiyaç vardır.

Bu ihtiyaca Pusmak PH63 Isıtmalı hortumuyla cevap vermektedir. PH63 Isıtmalı hortum 63 metre tek parça hortum ve kamçıdan oluşmaktadır. İdeal uzunluğuyla uygulamacılar açısından çok büyük avantaj oluşturur. Pusmak’ ın kendi özel tasarımı olan 63 metre ısıtmalı tek parça hortum hem sprey poliüre hemde poliüretan köpük uygulamacısı profesyonellerin ihtiyaçlarına tam anlamıyla cevap vermek için üretilmiştir.

Poliüretan Hammadde Transfer Pompası

Poliüretan hammaddelerinin ömrü ve kalitesinin sabit tutulması için dış etkenlerden korunması gerekir. Ürünler havadaki nemden dahi etkilendiği için mümkün mertebe ürünlerin hava ile irtibatı kesilmelidir. Bu ihtiyaçtan doğan bir sonuç olarak poliüretan sprey ve polyurea makineleri kapalı bir sistem tasarlanmıştır. Kapalı devre sistemin hammaddeye bağlandığı nokta Poliüretan transfer pompalarıdır. Bu pompalar genellikle pnömatik olmak üzere her bir bileşen için birer tanedir. Poliüretan transfer pompaları makine setinin bir parçası olan kompresörden aldığı güç ile hammaddeyi makineye aktarma işlevini görür.

Poliüretan Tıraş Makinesi

Sprey Poliüretan Köpük uygulama şekli ve doğası gereği uygulandığı zeminde pürüzsüz bir şekilde oluşmaz. Uygulayıcının el mahareti, zeminin şekli vb. etkilerden dolayı oluşan köpükte fazlalıklar oluşabilir. Özellikle uygulanan köpüğün üzerinin tekrardan kapatılacağı uygulamalarda poliüretan köpüğün tıraşlanmasına ihtiyaç vardır. Çatı altı uygulamalarını ters tavan şeklinde kapatılması, zeminde şap altı uygulamalar vb. durumlara tıraşlanması gereken zeminlere birkaç farklı uygulama örneği olarak gösterilebilir.

Pusmak poliüretan tıraşlamasına ihtiyaç duyan sektör çalışanlarına PTM ve ETM olmak üzere iki çeşit ürün sunmaktadır. Pnömatik motorlu PTM ile Elektrik motorlu ETM arasında performans ve uygulama açısından çok fazla fark olmamakla beraber kullanıcıların isteğine göre öneride bulunulmaktadır.

Poliüretan Testeresi

Pusmak EPT Poliüretan testeresi Poliüretan tıraş makinesine benzer bir ihtiyaçtan doğmakla birlikte, uygulama zemininde oluşan daha kaba fazlalıkların kesilmesi için tasarlanmış ekipmanlardır.

Poliüretan Varil Karıştırıcı

Poliüretan varil karıştırıcı poliüretan köpük uygulamalarındaki iki bileşenden Polyol için kullanılır. Poliol kimyasal yapısı ve gereği homojen değildir. İçerisindeki gaz ve sıvılar bir süre sabit beklediğinde içerisindeki bileşenler ayrışır. Elde edilecek ürünün kalitesi ve makine performansını artırmak için Polyol sıvısının kullanımdan önce karıştırılması gerekir.

Pusmak uygulamacıların bu ihtiyacına PM1 Varil Mikseriyle cevap vermektedir. Güçlü pnömatik motoruyla PM1 etkili bir çözümdür.

Telefon +90 352 311 50 01
Email info@pusmak.com
Adres
Organize Sanayi Bölgesi 5. Cadde, No:11 Kayseri - Türkiye
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1664851283,"action_source":"website","event_source_url":"https://www.pusmak.com/ekipmanlar","user_data":{"client_ip_address":"100.25.42.211","client_user_agent":"CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)"}}],"test_event_code":"TEST39059"}