PH63 Isıtmalı Hortum

Isıtmalı Poliüretan Ve Poliüre Hortumu

  • Özel yalıtım malzemesi sayesinde ideal ısıyı muhafaza eder.
  • Sağlam yapısı sayesinde uygulama alanında rahat hareket etmenizi sağlar
  • Isıtma sistemi sayesinde makineden gelen ham maddeyi tabancaya kadar ideal ısıda ulaştırır.

Maksimum Dayanma  basıncı (psi,bar,Mpa)

6200

420

42

Max hortum ısıtma güç (watt)

7000

-

-

İç cap

5/16’’

          -

-

Ağırlık (kg, lbs)

80

176

-

Boyutlar (mt, ft)

Uzunluk

          -

-

63

196

-

Pusmak hortumları, 6090 psi basınca dayanacak şekilde yapılmıştır

Isıtmalı Hortum Özellikleri Nedir?

Bütün sprey köpük makineleri ve poliüre makinelerinde ısıtmalı sprey köpük ve poliüre hortumlarının uzunluk ve çap olarak farklılık gösterir.

Sprey köpük makineleri ve poliüre makinelerinde sprey köpük yalıtımlı ısıtmalı hortumlar için endüstri standartları 2000 psi olarak derecelendirilirken, poliüre makinelerinde poliüre ısıtmalı hortumlar 3500 psi olarak derecelendirilir.

Bütün sprey köpük makineleri ve poliüre makinelerinde ısıtmalı hortumlarda ayrıca ısının korunmasına yardımcı olmak amacıyla yalıtımlı bir örtü bulunur.

Sprey köpük makineleri ve poliüre makinelerinde ısıtmalı hortumların çoğunda ya bakır bir bobin ya da hortumun etrafına sarılmış kollu bir ağ bulunur.

Sprey Köpük Makinelerinde Isıtmalı Hortumlar Sıcaklığı Algılar mı?

Bütün sprey köpük makineleri ve poliüre makinelerinde ısıtmalı hortumların ayrıca sıcaklık algılama telli veya telsiz çeşitleri de vardır. Bu şekilde de satılmaktadır. Bu sıcaklık algılama teli, hattaki bir TSU'ya (Sıcaklık Algılama Birimi) bağlanır.

Hortumları Uzatmak Mümkün mü?

Sprey köpük makineleri ve poliüre makinelerinde püskürtme makinesinin mevcut olan hortumunun uzunluğunu hortum ekleme sistemleriyle mümkün olabilir.

Hortum Parçaları

Elektrik Soketleri

Elektrik Soketleri

Isı Sensörü

Isı Sensörü

Kamçı

Kamçı

Kılıf

Kılıf

Makaron

Makaron

Termokupil

Termokupl

 

 

Poliüretan Isıtmalı Hortumu

Poliüretan ve polyurea hammaddelerinin en verimli şekilde reaksiyona girmesi için ısı hayati bir önem taşır. Normal şartlarda oda sıcaklığında karıştırıldığı halde de etkileşime geçen iki bileşenin ( izosiyenat ve polyol) en verimli şekilde reaksiyonu en ideal ısı altında karıştırıldıklarında elde edilir. Sprey poliüretan köpük ve polyurea makine sistemlerine duyulan ihtiyaçlardan en temeli de ürünü istenilen ısıya getirerek karıştırmaktır. Makine ön ısıtıcılarında reçetedeki ısıya kadar ısıtılan hammaddelerin karışımın yapıldığı sprey tabancasına ulaşana kadar ısı kaybetmemesi için özel olarak tasarlanmış ısıtmalı ve yalıtımlı hortumlara ihtiyaç vardır.

Bu ihtiyaca Pusmak PH63 Isıtmalı hortumuyla cevap vermektedir. PH63 Isıtmalı hortum 63 metre tek parça hortum ve kamçıdan oluşmaktadır. İdeal uzunluğuyla uygulamacılar açısından çok büyük avantaj oluşturur. Pusmak’ ın kendi özel tasarımı olan 63 metre ısıtmalı tek parça hortum hem sprey poliüre hemde poliüretan köpük uygulamacısı profesyonellerin ihtiyaçlarına tam anlamıyla cevap vermek için üretilmiştir.

Isıtmalı Kamçılar

Maksimum Verim
Poliüretan köpük ve Poliüre kaplama sprey uygulamalarında sektöre özel ısıtmalı kamçıları, uygulamanın gerektirdiği en doğru sıcaklıklarda püskürtme yapmanızı sağlar. 

Yüksek Kalite
80 °C (176°F) ve 241bar (3500psi) basınca kadar işinizi sorunsuzca sürdürün. 

Yüksek Dayanıklılık
Saha şartlarına uygun olarak Pusmak AR-GE ekibi ile özenle geliştirilmiş yüksek dayanıklı soketler, kılıf ve izolasyon ile kesintisiz bir çalışma sağlar.

Hortumlarda Sürtünme Koruması

Isıtma hortumlarında sürtünme koruması olarak kullanılan kaplamalar da bulunur. Bu kaplamalar, hortumun yüzeyini sürtünme ve aşınmaya karşı korur. Yüksek sıcaklıklara dayanıklı malzemelerden yapılan kaplamalar, hortumun uzun ömürlü olmasını sağlar ve mekanik zorlamalara karşı direnç gösterir. Aynı zamanda, bu kaplamalar hortumun kayganlığını artırarak sürtünmeyi azaltır ve işletme sırasında daha düşük enerji kaybı sağlar.

Hangi koşullarda ısıtmalı hortumlar tercih edilir?

Soğuk hava koşulları, düşük sıcaklık gerektiren işlemler veya donma riski olan alanlarda tercih edilir.

Isıtmalı hortumlar hangi sektörlerde kullanılır?

İnşaat, madencilik, petrol ve gaz, otomotiv, tarım gibi çeşitli sektörlerde kullanılır.

Isıtmalı hortumlar nasıl çalışır?

İçlerindeki ısıtma elemanları sayesinde sıvı veya gazı ısıtır ve içerideki akışkanı sıcak tutar.

Telefon +90 352 311 50 01
Email [email protected]
Adres
Organize Sanayi Bölgesi 5. Caddesi No:11, 38170 Melikgazi/Kayseri
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1721087126,"action_source":"website","event_source_url":"https://www.pusmak.com/ekipmanlar/ph63-isitmali-hortum","user_data":{"client_ip_address":"172.70.175.171","client_user_agent":"CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)"}}],"test_event_code":"TEST39059"}