POLİÜRETAN SPREY TABANCASI

SP2
Hava tahrikli çift bileşenli poliüretan ve polyurea spray tabancası
SP2 SPRAY GUN
ÜRÜN TANITIM İZLE
ÜRÜN
SİPARİŞİ OLUŞTUR
sp2 Tabanca

Poliüretan Sprey Tabancası Nedir?

Poliüretan sprey tabancası çift bileşenli (izosiyenat ve poliol) poliüretanları püskürtmek için kullanılan karışım tabancalarıdır. Hava tahrikli bir tabanca olan Pusmak SP2 poliüretan Sprey Tabancası size tam ve doğru karışımı yapma imkanı verir. Hassas dengeler üzerine kurulu olan mükemmel oranlama imkanı verecektir. Ayrıca ergonomik yapısı kullanıcılara rahatlık sağlar.

TÜM POLİÜRETAN MAKİNELER İLE UYUMLUDUR.

 

Metric

Imperial

Ağırlık

1050g

2,31lb

Maksimum Akışkan Sıcaklığı

93°C

200°F

Hava Girişi Boyutları

1/4 npt FAST AIR

A Bileşeni Giriş Boyutları

5 JIK; 2/2-20 UNF

B Bileşeni Giriş Boyutları

5 JIK; 9/16-18 UNF

Poliüretan Sprey Tabancası çoğunlukla

 

  • poliüretan tabancası
  • sprey köpük tabancası
  • sprey poliüretan köpük tabancası
  • yalıtım köpük tabancası isimleriyle de bilindiğinden bir kavram kargaşası oluşmaktadır. İşin aslı yukarıda bahsedilen kelimelerin hepsi aynı ürünü kastetmektedir ve aralarında herhangi bir fark yoktur.

 

Poliüretan sprey tabancası aynı zamanda polyurea izolasyon uygulamalarında kullanıldığı için polyurea tabancası olarak da bilinir.

Hava Tahrikli
Hafif Tabanca
Ergonomik Tasarım
Tüm Makinelerle Uyumlu
Çift Kompedant
Kartuş
Tabanca Seti
Checkvalf
Nozzle
Semer
Nozzle Kapağı
Enjeksiyon Tapası
Kartuş Set
Kartuş Çekirdeği
Çok Kullanışlı anahtar
Kartuş Kovan Teflonu
Kullanım Klavuzu
Mandren
O Ring Set Kutusu
O Ring Set Kutu İçeriği
Tetik Mil Anahtar
Tüp Gres
Hava Hortumu
Hava Vanası
Fırça Seti
Sprey Tabancası Bakımı ve Temizliği
Poliüretan köpük tabancasının bakımı ve temizliği nasıl yapılır, sorusuna cevap olmak üzere hazırladağımız iki bölümden oluşan videolarımız aşağıdadır.
Poliüretan sprey tabancası
bakımı ve temizliği
nasıl yapılır ?
BÖLÜM 1 OYNAT
Poliürean sprey tabancası
bakımı ve temizliği
nasıl yapılır ?
BÖLÜM 2 OYNAT

Poliüretan Sprey Tabancası Fiyatı

Poliüretan sprey tabancası fiyatları satın aldığınız ürünün kalitesine, marka değerine ve teknik özelliklere vb birçok parametreye göre değişiklik göstermektedir. En kaliteli sprey tabancasını en avantajlı fiyatlardan almak için mutlaka bizdenteklif isteyiniz. Köpük tabancası fiyatı Öğrenin, Polyurea Makinası FiyatFiyat Öğren, WhatsApp

Poliüretan Sprey Tabancası

Sprey poliüretan köpük ve polyurea uygulamalarında makine setinin en önemli parçalarından birisi de Poliüretan Sprey Tabancasıdır. Transfer pompalarıyla makineye aktarılan iki bileşenli poliüretan hammaddeleri ( izosiyenat ve polyol) poliüretan sprey makinesinde işlendikten sonra ısıtmalı hortum yardımıyla tabancaya kadar ulaşır. Sprey tabancasına kadar birbirine karışmadan ulaşan hammadde tabancada bulunan özel olarak tasarlanmış karışım odacığında karıştırılarak püskürtülür. Diğer bir ifadeyle poliüretan sprey makine sisteminin içerisinde poliüretan sprey tabancası karışımın yapıldığı nokta olarak işlev görür.

Poliüretan ve polyurea/poliüre hammaddeleri çok hızlı etkileşime geçen hammaddelerdir. Sprey tabancasında bulunan küçük odacıklarda kalacak olan çok az miktarda da olsa hammadde parçacıkları saniyeler içerisinde etkileşime geçip katılaşır. Sprey tabancasında katılaşacak hammaddeler tıkanmalara ve doğal olarak aksamalara neden olabileceğinden tıkanmaları önlemek için poliüretan ve polyurea/poliüre sprey tabancaları kesintisiz bir hava beslemesine ihtiyaç duyar. Diğer bir ifadeyle tabancaya iki hammadde bileşenine ek olarak birde hava bağlantısı yapılır. Tabanca tetiğe basıldığında havayı kesip karışımı devreye alır, tetik bırakıldığında ise karışım odacığı ham maddelerin etkileşimine zaman bırakmadan hızlıca hava ile temizlenir.  

Yukarıda bahsedilen doğası gereği poliüretan sprey tabancaları her iş bitiminde temizliğe ihtiyaç duyar. Kuvvetli bir yapıştırıcı olan izosiyenat tarafında oluşan katılaşmaların kolaylıkla temizlenmesi için genellikle Dimetilformamid ya da DMF (CH3)2NC(O)H denilen kimyasallar kullanılır. Temizleme işini daha kolay yapmak için ayrıca Pusmak UC Ultrasonik yıkmama cihazından da destek alınabilir. Tabancanın temizliği makinenin performansı ve ortaya çıkacak ürünün kalitesini direkt olarak etkileyeceğinden poliüretan sprey köpük ve polyurea uygulamalarında hayati önem taşır.

Pusmak envanterinde SP ve SP2 olmak üzere iki çeşit poliüretan sprey tabancası bulunmaktadır. Her iki sprey tabancası da sektörün profesyonellerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanmıştır. SP2 Sprey Tabancası ayarlanabilir sprey özelliğiyle sektörde öne çıkmaktadır. Hem SP hem de SP2 model sprey tabancaları küresel markaların tamamının makineleriyle uyumlu şekilde çalışabilmektedir.

Telefon +90 352 311 50 01
Email [email protected]
Adres
Organize Sanayi Bölgesi 5. Caddesi No:11, 38170 Melikgazi/Kayseri
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1718665072,"action_source":"website","event_source_url":"https://www.pusmak.com/ekipmanlar/poliuretan-sprey-tabancasi","user_data":{"client_ip_address":"172.70.135.205","client_user_agent":"CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)"}}],"test_event_code":"TEST39059"}