UZMAN EKİP

Tecrübeli Elemanlar

2 YIL GARANTİ

Pusmak Makina A.Ş.

7/24 TEKNİK DESTEK 

Satış Sonrası Destek

SPREY POLYUREA MAKİNASI

SPREY POLYUREA MAKİNASI

Sprey polyurea makinası

Çatı, duvar ve zemin kaplamalarında, soğuk hava depolarının izolasyonunda, enjeksiyon uygulamalarında kullanılan 1:1 oranlamalı polyurea püskürtme makinalarıdır. Kullanım Alanları: İnşaat, Endüstri, Yalıtım ve İzolasyon Sektör

 sprey polyurea makinası PUSMAK POLYUREA MAKİNASI

Ağırlıklı olarak Yurtiçi piyasasında kendinsine müşteri bulmaktadır.Ayrıca Fransa,Belçika gibi ülkelere de sprey poliüretan ve sprey polyurea makinası satışlarımız mevcuttur.

Sprey polyurea makinası hem polyurea hem de poliüretan püskürten bir makinadır.Poliüretan makinalarını antatmadan poliüretan ve polyurea nedir dilerseniz onu tanımlayalaım.Sözlükte Poliüretan "yoğunluğu çok düşük cam, vernik, kauçuk ya da köpük görünüşünde, lastiğe benzeyen bir madde." olarak geçmektedir.

Poliüretan teknolojisi daha sonra iki göçmen kimyager Jean-Pierre Abbat ve Dr.Fritz Hartmann tarafından 1957’ de ABD’ ye taşındı ve geliştirildi.Poliüretan günümüzde birçok sektörde kullanılabilmektedir.Özellikle köpük şeklinde ısı,ses,su yalıtımı gibi sektörlerde kullanılmaktadır.Sıvı halde sprey poliüretan makinası tarafından pompalanan poliüretan,3 sn sonra kuruyarak poliüretan köpük halini almaktadır.Tabi bu köpük sıkıldığı yerde sertleşip kalmaktadır.

Günümüzde en çok tercih edilen bu izolasyon şekli için bir çok makina piyasa sunulmuştur.Ancak Türkiye pazarında birinciliği elinde tutan Pusmak Makina,sprey polyurea ve sprey poliüretan makinaları üretimi alanında sektörde yerini halen korumaktadır.